23 Mayıs 2013 Perşembe

YAVRUNUZUN İŞTAHINI AÇACAK SUNUMLAR HAZIRLAYIN

İştahsızlık biz annelerin en can alıcı konularından biri. Çocuğuna bir iki kaşık yemek yedirmek için kırk takla atan annelein ne çektiğini anneler dışında kimseler bilmez. Elbette her çocuk iştahsızlık sorunu yaşamıyor. Ama zaman zaman iştahı yerinde olan bir çocuk bile alalade bir yemek yerine daha süslü görüneni tercih edebiliyor. İşin uzmanları her çocuğun kapasitesinin farklı olduğunu vurgulayarak çocukları tıka basa beslemek fikrinden uzak durmamızı ve iştahı daha az olan çocukları yemeğe teşvik etmek için yemek sunumlarında annelerin biraz daha yaratıcı olmaları gerektiğini söylüyorlar. Bu noktada bulduğum çeşitli sunum örneklerini siz annelerle paylaşmak sitedim. Üstelik bazıları biz yetişkinlerin de partilerde ve davetlerde kurtarıcımız olacak türden.

Bir dilim ekmekten bir sanat eseri yapabilirsiniz. Bu kadarını yapmak zorunda filan da değilsiniz bir çöp adam ve bir top da olur. :)Püreye havuçlar saplayarak da bu tarz renkli bir sunum oluşturabilirsiniz. Kirpilerinizi çeşitlendirmek tamamen size bağlı.


 Krep genellikle tüm çocukların severek tükettiği bir yemek ama biraz eğlencenin kimseye bir zararı olmaz.


Çocuğunu sağlıklı beslemeye gönül vermiş annelerin yaz mevsimindeki favorileri meyve pastaları. Özellikle karbuz ve ananas size taban yapmak için çok kolaylık sağlayacaktır. Kalanı sizin tercihiniz. Hem soğuk hem tatlı hem çok cazip değil mi? Ayrıca davetsiz misafirleriniz için evdeki meyvelerden bu tarz bir sunum oldukça hoş olur.


 Bu tarz bir yumurta yapıp üzerini biber zeytin ve domatesle renklendirebilirsiniz. Ya da bu eğlenceli işi en iyisi çocuğunuza bırakın.
Yumurtanızı enlemesine kesilmiş renki dolmalık biberlerin içine kırmayı daha önce hiç düşündünüz mü?

1 yorum:

  1. Harika gözükükorlar. İştahsız kızım için süper öneriler. Sizden daha fazla tarif bekliyorum :) Hafta sonu kızıma yağacağım ve beraber yiyeceğiz, sabırsızlanıyorum.

    Sevgiler.

    YanıtlaSil

Bu gadget'ta bir hata oluştu